Instalacja zdalnego kalendarza w programie MS Outlook 2007

Z Pomoc systemu CRM VISION
Skocz do: nawigacja, szukaj


Celem zdalnego kalendarza jest umożliwienie szybkiego i wygodnego dostępu do informacji o zdarzeniach z poziomu popularnych aplikacji biurowych. Zdalny kalendarz jest połączeniem pomiędzy aplikacją obsługującą kalendarz, a systemem CRM Vision. Dzięki temu każde nowe zdarzenie zarejestrowane, lub zaktualizowane w systemie niezwłocznie widoczne jest na zdalnym kalendarzu.

Każdy z użytkowników generuje dla siebie unikalny link do kalendarza ze swoimi zdarzeniami. Dzięki niemu niemożliwe jest, żeby niepowołana osoba uzyskała dostęp do danych z systemu. W każdej chwili istnieje możliwość ponownego wygenerowania linku.Dodanie zdalnego kalendarza

Po uruchomieniu programu MS Outlook należy przełączyć się do trybu kalendarza. Następnie wybieramy z menu Narzędzia → Ustawienia kont.

Zk outlook2007 1.png


  • W okienku wybieramy zakładkę Kalendarze internetowe i klikamy Nowy.
  • W kolejnym oknie wklejamy link do kalendarza wygenerowany w systemie CRM Vision. Możemy go skopiować po wejściu do ekranu ustawień osobistych (link znajduje się w prawym górnym rogu menu) i zakładki Kalendarz. Link widoczny jest po kliknięciu na przycisk iCal. Tutaj sprawdź dokładnie jak pobrać link

Po wklejeniu linku klikamy Dodaj.

Zk outlook2007 2.png


  • Na następnym ekranie definiujemy nazwę naszego kalendarza i klikamy OK.


Zk outlook2007 3.png  • Zamykamy okno Ustawienia kont. Nasz kalendarz możemy zobaczyć klikając jego nazwę w sekcji Inne kalendarze.

Proces dodawania Kalendarza zdalnego został zakończony. Od teraz program automatycznie będzie sprawdzał informacje o nowych zdarzeniach w systemie CRM Vision, a zdarzenia zawsze będą widoczne na kalendarzu.

↑ spis treści