Instalacja zdalnego kalendarza w programie MS Outlook 2010 i 2013

Z Pomoc systemu CRM VISION
Skocz do: nawigacja, szukaj


Celem zdalnego kalendarza jest umożliwienie szybkiego i wygodnego dostępu do informacji o zdarzeniach z poziomu popularnych aplikacji biurowych. Zdalny kalendarz jest połączeniem pomiędzy aplikacją obsługującą kalendarz, a systemem CRM Vision. Dzięki temu każde nowe zdarzenie zarejestrowane, lub zaktualizowane w systemie niezwłocznie widoczne jest na zdalnym kalendarzu.

Każdy z użytkowników generuje dla siebie unikalny link do kalendarza ze swoimi zdarzeniami. Dzięki niemu niemożliwe jest, żeby niepowołana osoba uzyskała dostęp do danych z systemu. W każdej chwili istnieje możliwość ponownego wygenerowania linku.Dodanie zdalnego kalendarza

Po uruchomieniu programu MS Outlook należy przełączyć się do trybu kalendarza poprzez kliknięcie w lewym dolnym rogu opcji Kalendarz.

  • Następnie w menu wybieramy opcję Otwórz Kalendarz → Z internetu...
Zk outlook2010 2013.png


W oknie, które się pojawi wklejamy link do kalendarza wygenerowany w systemie CRM Vision.

  • W celu skopiowania linku wchodzimy w systemie CRM w okno ustawień osobistych (znajduje się w prawym górnym rogu ekranu pod linkiem ustawienia).
  • W oknie ustawień przechodzimy na zakładkę Kalendarz i klikamy ikonkę ICAL.

Tutaj sprawdź dokładnie jak pobrać link

Exclamation.png
Przy kopiowaniu i wklejaniu linku do kalendarza proszę zwrócić szczególną uwagę aby dodatkowo nie skopiować niepotrzebnych znaków np. spacji na końcu adresu.
  • Po wklejeniu linku klikamy przycisk OK.
  • W kolejnym kroku akceptujemy subskrypcję kalendarza .
  • Proces dodawania Kalendarza zdalnego został zakończony.


Kalendarz będzie widoczny w sekcji Inne kalendarze, możemy nadać mu dodatkowo wybraną nazwę i kolor. Od teraz program automatycznie będzie sprawdzał informacje o nowych zdarzeniach w systemie CRM Vision, a zdarzenia zawsze będą widoczne na kalendarzu.

↑ spis treści